Blog
Jak využívat Mergado na maximum 2.díl

Jak využívat Mergado na maximum 2.díl

Srovnávače zboží
Nikola Holušová | Specialista na zbožové srovnávače a PPC

Nikola Holušová

20.08.2019
·
4 min čtení

V předchozím díle jsme se podrobně věnovali úpravám CPC a nastavením ceny za dopravu. V dalším díle se podíváme na možnost přidání elementů do XML feedu, doplnění dárků k produktům a další užitečné věci. Jdeme na to.

Skrytí produktů

Máte produkty, které nechcete na porovnávačích zboží inzerovat? Není nic jednoduššího, než je tam přestat zasílat.

Můžete si vyhledat konkrétní produkt a ten manuálně skrýt a pokud se chystáte skrýt ve feedu větší množství produktů, doporučuji si vytvořit výběr produktů. Pokud máte například příliš levné produkty, které generují vysoké náklady bez objednávek, můžete si je vyhledat pomocí jejich ceny (PRICE_VAT), výběr uložit a využít jej v pravidlech.

Typ pravidla zvolíme “skrýt produkt”, vybereme výběr a uložíme. Po aplikování pravidel se tyto produkty přestanou automaticky zasílat do XML feedu.

Přidání elementu do XML feedu a jeho naplnění

Může se stát, že váš XML feed neobsahuje všechny elementy, které můžete využít, a přes Mergado je snadné je zde doplnit. V záložce elementy zvolíme nový element a zde vyplníme, ten který nám ve feedu chybí. Pokud například nezasíláte ve svém feedu element PRODUCT, vyplníme jej a uložíme.

Pokud daný element chybí u všech položek ve feedu, nemusíme si tvořit výběr produktů a pravidlo aplikujeme na všechny produkty ve feedu. Takto můžete samozřejmě doplnit například element EXTRA_MESSAGE nebo GIFT a pro tyto produkty si bude vhodné vytvořit výběry produktů, pokud se opět nejedná o situaci, kdy nabízíte dárek ke všem produktům.

Vytvoříme si nové pravidlo, které pojmenujeme a zvolíme požadovaný výběr produktů. Typ pravidla zvolíme přepsat a nezapomeneme vybrat element, který chceme změnit. Poté vypíšeme, čím chceme daný element naplnit. V případě naplnění elementu PRODUCT můžeme vypsat PRODUCTNAME. Pravidlo aplikujeme a element PRODUCT máme naplněný obsahem z elementu PRODUCTNAME.

Jak doplnit do XML feedu dárky k nákupu

Nabízíte ke svému produktu dárky? Nezapomeňte o tom dát vědět zákazníkům.

Heureka.cz

Na Heurece slouží k informaci o dárku element GIFT. Pokud vám tento element v XML feedu chybí stačí si jej v Mergadu vytvořit stejně, jako v předešlém případě. Následně si zvolte výběr, pro který má pravidlo platit. Pokud například víte, že dárek nabízíte pouze k produktům v určité cenové hladině, vyfiltrujte je a uložte. Následně vytvořte nové pravidlo s typem přepsat, vyberte element GIFT a do nové obsahu vyplňte typ dárku, který zákazník s produktem obdrží. Do elementu GIFT nepatří slevy ani služby, pouze konkrétní předměty nebo služby.

Zboží.cz

Na Zboží se informaci o dárku k nákupu dočete z elementů EXTRA_MESSAGE a doplňkových elementů. Pokud element EXTRA_MESSAGE ve svém feedu nezasíláte musíte si jej vytvořit. Následně si opět vytvoříte pravidlo, kde bude typ pravidla přepsat a přepisovaný element bude EXTRA_MESSAGE. Do něj je potřeba uvést nový obsah dle přesné specifikace Zboží.cz.

Nově lze pomocí doplňkových elementů určit o jaký konkrétní dárek, příslušenství nebo voucher se jedná. Je proto potřeba si příslušný element vytvořit a do nového obsahu vepsat novou textovou informaci s omezením na 160 znaků.

Pro doplňkové elementy je opět vytvořit nové, pokud je již ve feedu nemáte a naplnit je stejným způsobem jako u EXTRA_MESSAGE nebo GIFT.

Odstranění HTML značek z feedu

Můžete se setkat s problémem, kdy se v popisku nebo dokonce v názvu objevují HTML značky, které mohou bránit například v párování produktů. Mergado má typ pravidla “odstranit HTML značky”, kdy se ze zvoleného výběru a elementu odeberou HTML značky a problém je vyřešen.

Změna velikosti písmen

Může se stát, že v názvu nebo popisku nemáte sjednocenou velikost písmen a některá slova můžete mít velkými písmeny nebo, chybí velké písmeno na začátku věty apod. S tímto problémem si Mergado hravě poradí a to pomocí pravidla “změnit velikost písmen”. Po zvolenění elementu a výběru si můžete vybrat, jakou velikost písmen si přejete změnit.

U každého pravidla, které vytvoříte nezapomeňte také na jeho aplikování, aby došlo k přepsání změn do výstupního XML feedu.

Využíváte Mergado? Usnadňuje vám práci? Dejte nám vědět a těšte se na další díl z této série.

Mohlo by vás také zajímat, jak na párování zboží pomocí Mergada.

Autobiding PPC a fake objednávky – co s tím?

Autobiding PPC a fake objednávky – co s tím?

Analytika a reporting Google Ads a Sklik PPC

Vít Kahánek Analytik a PPC specialista

10.10.2019
·
3 min čtení
Jak využívat Mergado na maximum 1.díl

Jak využívat Mergado na maximum 1.díl

Srovnávače zboží

Nikola Holušová Specialista na zbožové srovnávače a PPC

05.08.2019
·
3 min čtení
Rubriky